Denizli Barosu'ndan Meslektaşlarına Destek

Denizli Barosu'ndan Meslektaşlarına Destek

Denizli Barosu Başkanlığı tarafından Mardin Barosu üyesi iki avukatın darp edilmesi hakkında bir açıklama yapıldı.

A+A-

Açıklamada yapılan saldırı kınandı ve saldırıya uğrayan avukatlara geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Denizli Barosu Başkanlığınca yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

17 Eylül 2019 Salı akşamı Mardin Barosu üyesi iki meslektaşımız takip ettikleri bir dosyada davanın karşı tarafı olan kalabalık bir grup tarafından evlerinin önünde darp edilmiş, Avukat İbrahim Dündar bıçakla yaralanmış, Avukat Özlem Dündar ise karnındaki sekiz aylık bebeği ve yanlarında bulunan Avukat Özlem Dündar’ın annesi ile saldırıya uğramıştır.

15 Eylül 2019 Pazar günü Bursa Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Fesih Demir, genel/trafik uygulaması yapan polislerin işlemini hukuksuz bulduğu için hakaret ve tehditlere maruz kalmış, polisler tarafından asılsız iddialarla darp edilmiştir.

Kınıyoruz

Öncelikle meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyor; yapılan saldırıları kınıyoruz.

Avukatlara yönelik baskı ve saldırılar sistematik bir şekilde artmaktadır. Yargının bağımsız gücü olan avukatlık mesleğine yapılmış saldırıları her gün yeni bir haberle öğreniyoruz. Yapılan saldırılar sadece adı geçen meslektaşlarımıza değil, savunma mesleğine, barolarımıza ve tüm meslektaşlarımıza yapılmıştır.  Unutulmamalıdır ki bir gün herkesin savunulmaya, bir avukata ihtiyacı olacaktır. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza karşı yapılan saldırıların artık sona ermesi dileğiyle, avukatlara yönelik saldırıları ve şiddeti kabullenmeyeceğimizi, bu konudaki mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi, sürecin takipçisi olacağımızı ve meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla sunarız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.