Denizli'de Açık Kapı Bürosu Hizmete Başladı

Denizli'de Açık Kapı Bürosu Hizmete Başladı

Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Denizli'de Açık Kapı Bürosu Hizmete Başladı.

A+A-

İçişleri Bakanlığınca 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda 81 İl Valiliğinde kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması maksadıyla Açık Kapı Projesi hayata geçirilmiştir.

Açık Kapı Projesi kapsamında 2. Etapta yer alan Denizli Valiliği Açık Kapı Birimi 14.02.2018 tarihinde faaliyete geçmiş; toplam 83 kurumdan personel Açık Kapı Yetkilisi olarak görevlendirilmiş ve 17 ana hizmet başlığı altında 327 farklı kategoride hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca Merkezefendi ve Pamukkale Kaymakamlıklarımızda da 15.07.2019 tarihinden itibaren Açık Kapı Bürolarımız faaliyete geçecektir.

Projenin Hedefi

Toplumda kamu hizmetlerini sunanlarla vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak,

Vatandaş talep ve beklentilerinin toplanmasını ve oluşturulacak politikalara esas olmak üzere anlamlandırılmasını sağlamak,

Kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek.

Açık Kapı Başvuru Şekilleri

Açık kapı Bankolarına vatandaşlar tarafından sözlü ve yazılı olarak,

www.acikkapi.gov.tr internet sitesinden elektronik olarak (“T.C. Kimlik No, Adınız, Soyadınız, Anne Kızlık Soyadı ilk ve son harfi ve Cep Telefonu” bilgileri girilerek,

Açık Kapı Mobil Uygulamasından gerekli bilgiler girilerek,

www.turkiye.gov.tr internet sitesinden “İçişleri Bakanlığı-Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takibi” bölümünden yapılabilmektedir.

Açık Kapı görev alanına giren iş ve işlemleri etkin ve verimli bir şekilde yürütmek için başvurular, Açık Kapı yazılım sistemine kaydedildikten sonra içeriğine göre sistem üzerinden ilgili kurumdaki görevlilere yönlendiriliyor. 7 iş günü içerisinde ilgili kurumlardan gelen cevaplar vatandaşlara iletiliyor. Vatandaşlarımız sürecin her aşamasını başvuru numarasıyla internet üzerinden veya mobil telefonuyla takip edebiliyor.

Valiliğimiz Açık Kapı Biriminin faaliyete geçtiği 14.02.2018 tarihinden bugüne kadar toplam 631 başvuru alınmış olup; alınan başvuruların 263’ü olumlu, 123’ü olumsuz, 245’i kısmen olumlu olarak sonuçlandırılmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.