Denizli’de Mesleki Eğitimin Geleceği Konuşuldu

Denizli’de Mesleki Eğitimin Geleceği Konuşuldu

Denizli’de “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Projesi“ çerçevesinde sektör temsilcileri ve bütün oda başkanları ile mesleki eğitim değerlendirilmesi gerçekleştirildi.

A+A-

 

 

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmiş olan “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Projesi“ kapsamında ilimizdeki sektör temsilcileri ve tüm oda başkanları ile mesleki eğitim değerlendirilmesi yapıldı.

Pamukkale 80.Yıl Öğretmenevinde gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Sektör Buluşmasına Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, oda başkanları, sektör temsilcileri ve mesleki eğitim veren okul-kurum müdürleri katıldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından, Vali Hasan Karahan başta olmak üzere programa katılan davetlilere Denizli’de mesleki eğitim veren resmi ve özel okul-kurumlar ve alanları, mesleki eğitime iş dünyasının destekleri ile yeni oluşturulabilecek mesleki eğitim okulları ve ihtiyaç duyulan yeni alanların açılması hakkında sunum gerçekleştirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının devamında  “Sayın Valimizin önderliğinde 2020 yılının Denizli için bir mesleki eğitim yılı olacağına inancımız tam. Hayırseverlerimizin desteği bizler için çok önemli ve her birine içtenlikle teşekkür ediyorum.

İlimizde toplam 198.501 öğrencimiz var ve bunların 18.785’i meslek liselerinde eğitim gören öğrencilerimizdir. Veli – okul ziyaretleri, kariyer günleri, afiş ve broşür çalışmaları, sektörlerle yapılan görüşmeler, mesleki eğitim şenlikleri gibi mesleki eğitim tanıtım faaliyetlerine çok önem veriyoruz.  2023 Eğitim Vizyonundan hareketle mesleki eğitimde en çok üzerine yoğunlaştığımız hedef; işverenlerimizin destekleriyle çocuklarımızın iyi eğitim almasıdır.” dedi.

Mesleki Eğitimin Önemi

Vali Hasan Karahan konuşmasında “Milli Eğitimin yeni vizyonu ile mesleki eğitim daha ciddi ve daha tutarlı bir şekilde önem kazandı. 2023 Eğitim Vizyonuyla beraber örnek çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. İşverenlerimizin katkıları bizler için çok değerli. Denizli üretici, ihracatçı ve sanayici bir şehir olarak mesleki eğitimin önemini fark etmiş durumdadır. Üretim olmadan kalkınma ve gelişme olmaz. Üretim ve verimliliği artırarak yeni ve yüksek teknolojileri kullanmanın hâkim olduğu bir anlayışa Denizli’nin sahip olması bizler için gerçekten sevindirici ve gurur duyulacak bir başarı noktasıdır. Denizli’yi iyi niyet, gayret ve iş birlikleriyle daha ileri seviyelere taşıyacağımıza inancımız tamdır. İstanbul Üniversitesi tarafından 2009-2019 yılları arasını kapsayan ve illeri rekabetçilikleri açısından değerlendiren çalışma,  eğitimde Denizli’yi birinci sırada gösteriyor. Bu durum Denizli’deki başarıların temelinde eğitimde elde edilen başarıların yer aldığının kanıtı niteliğindedir.” dedi.

Vali Hasan Karahan’ın konuşması sonrası oda başkanları ve sektör temsilcileri ile ilimiz ve ülkemizde mesleki eğitimin dünü, bugünü ve yarını konuşuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.