Denizli'de Torba Yasaya Protesto!

Denizli'de Torba Yasaya Protesto!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Denizli İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, hükümetin torba yasa tasarısıyla birliğe bağlı odaları yapısal değişeme uğratıp, etkisizleştirmeye çalıştığını ileri sürerek protesto etti.

A+A-

Bugün öğlende, Candoğan Parkı önünde toplanan TMMOB'a bağlı odaların başkanları ve temsilcileri, hükümeti basın açıklamasıyla protesto etti. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı açıklamayı yapan İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mehmet Sarıca, AK Parti iktidarının yeni torba yasa tasarısı ile kamusal alanlara el koyma ve rant süreçlerinin önündeki son engelleri kaldırma hazırlığında olduğunu ileri sürdü. TMMOB ve odaların kentsel ve doğal değerlerin talanına ve meslek örgütlerinin etkisizleştirilmesine karşı mücadelesinin süreceğini ifade eden Sarıca, "12 yıllık iktidarı boyunca AK Parti hükümetleri, farklı düşünceleri bastırmaya, eleştirileri göz ardı etmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışmıştır.

AK Parti daha da ileriye giderek hukuku, bilimi yok sayan bir perspektifle mühendisleri, mimarları ve şehir plancılarını itibarsızlaştırmayı kendine görev edinmiştir. Hükümet, yeni bir torba yasayla 12 yasada yapacağı değişiklikle kamusal alanlara el koyma ve rant sürecinin önündeki engelleri kaldırma ve çevre sorunlarına dair algı yönetme hazırlığındadır. Bilinmelidir ki; mühendis, mimar, şehir plancıları ve meslek örgütleri, ülke, halk, meslek ve meslektaş yararı bütünlüğündeki mücadelesini sürdürecek. AK Parti gericiliğine, piyasacılığına ve diktasına teslim olmayacaktır" dedi. Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.