Denizlili Hukukçular Şehit Savcı Cinayetini Kınadı

Denizlili Hukukçular Şehit Savcı Cinayetini Kınadı

Denizli'de hakim, savcı ve avukatlar, savcı Kiraz'ın şehit edilmesini kınadı

A+A-

DENİZLİ Adalet Sarayı önünde biraraya gelen hakim, savcı ve avukatlar, İstanbul Adalet Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın teröristlerce şehit edilmesini kınadı. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, saldırının kendilerini korkutmayacağını daha güçlendireceğini söyledi. 


Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım ile Baro Başkanı Müjdat İlhan, hakim, savcı ve adliye çalışanları Adalet Sarayı'nda önünde biraraya geldi. Savcı Mehmet Selim Kiraz cinayeti, protesto edildi.


Topluluk adına açıklama yapan, saldırı sonrası avukatların töhmet altında bırakıldığını belirten Baro Başkanı Müjdat İlhan, "Şehit edilen Cumhuriyet savcımızın acısını yaşarken, bu terör olayı üzerinden bile yargı camiasının bütünlüğünü bozma sonucu doğuracak açıklamalar yaparak biz avukatları töhmet altında bırakma çabaların ibretle izliyoruz. Şu sanda yapılması gereken ortak akıl ile adliyelerin güvenliğinin sağlanması için neler yapılabileceği belirlenmesidir. Toplumun her kesiminde var olan ayrışmayı yargı camiasına da taşımadan hukuk camiasının kenetlenmesine zarar verecek; avukatlık mesleğini rencide edecek her türlü beyandan kaçınılması gerekmektedir. Şimdi birlik zamanıdır. Bırakın acımızı yaşayalım" dedi.


'BİZLERİ KORKUTMAYACAK, DAHA DA GÜÇLENDİRECEKTİR'


Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın acısını yürekten hissettiklerini söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım da "Bu saldırı Cumhuriyet Savcısının şahsında hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanlığa karşı yapılmış, sindirme ve gözdağı verme girişimidir. Ancak bu saldırı bizleri korkutmayacak, daha da güçlendirecektir. Bu hain saldırıyı düzenleyenler ve arkasındaki destekçiler bilsinler ki her türlü zorluğa rağmen görevlerini fedakarca yerine getiren hakim, savcılarımız ve adalet çalışanları görevlerini en güzel şekilde yerine getirecektir" dedi. 


Açıklamaların ardından şehit edilen savcı için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra hakim ve savcılar, görevlerine döndü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.