Eğitim-bir-sen  Başkanı Tefçi’den İlk Toplantı 4-C Lilerle

Eğitim-bir-sen Başkanı Tefçi’den İlk Toplantı 4-C Lilerle

Eğitim-Bir-Sen Başkanı Kazım TEFÇİ ilk toplantıyı Acıpayam’da; Acıpayam, Tavas, Çameli, Kale ve Beyağaç’ta çalışan 4-C li personelle yaptı.

A+A-

Toplantıya il yönetimi tam kadro katılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat TOKYAY, Sendika Av. Uğur BALAY, ilçe temsilcileri ve 75 civarında 4-C’ li personel katıldı.

Ev sahibi Eğitim-Bir-sen Acıpayam temsilcisi Şaban KAN, açış konuşması yaptıktan sonra, Şube Başkanı Kazım TEFÇİ; 4-C’li personellerin ilk günden bugüne kadar olan kazanımları şu şekilde ifade etti;

4/C’li personele %50’ye yakın zam alarak, 4/C’li personelin maşında brüt 590, net 483 TL artış sağladık. Personelin çalışma sürelerini 11 ay 28 güne çıkararak 4/C’li personelin 12 ay maaş almasını sağladık. 4/C’liler dâhil sözleşmeli personelden alınan damga vergisinin kaldırılmasını sağladık. Aile yardımı alınmasını ve bu yardımından sosyal güvenlik primi kesintisi yapılmamasını sağladık. Sürekli iş garantisi sağladık. Artık bu kadar kazanımdan sonra sıra 4-C li kardeşlerimize kadro almak kalmıştır. Onu da alacak olan sendika biziz ve alacağız.

 

Tefçi; okullarımızın fiziksel olarak eğitim-öğretime hazırlanması, öğrencilerimizin daha temiz ve sıcak ortamlarda olması siz değerli 4-C li personel kardeşlerimizin gayreti ve çabasıyla olacaktır.  Sizlerin işini aksatması okulda öğrenciden müdüre herkesi olumsuz etkileyecektir. Sizler işinizi ne kadar iyi yaparsanız bizler de sizlerin hakkını o kadar iyi savunuruz. Bizler biliyoruz ki okullarımızın gizli kahramanları sizlersiniz, şeklinde konuşmasını tamamladı.

Eğitim-Bir-Sen Şubesinin Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Feridun SARIKAVAK ve sendika Av. Uğur BALAY 4-C’li üyelerin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerileri belirttiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.