İşte Denizlili Sürücülerin Trafik Karnesi

İşte Denizlili Sürücülerin Trafik Karnesi

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 23-29 Mart 2015 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 9.089 araç kontrol edildi.

A+A-

Kural İhlali yapan sürücülerin genelde;

Hız ihlali,

Kırmızı ışık ihlali,

Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak,

 

Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek,

 

Emniyet kemeri ve kask takmamak,

 

Alkollü olarak araç kullanmak,

 

Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak,

 

Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak,

 

Muayenesiz araç kullanmaktan,

 

Durak harici ve fazla yolcu almak,

 

Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak(tonaj),

 

Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş.

 

Ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

 

Okul Servis Araçları üzerinde yapılan denetimler sonucunda;

 

23-29 Mart 2015 tarihleri arasında, 106 Okul Servis aracı yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlenmiş olup, 3  okul servis aracına izin belgesiz araç kullanmaktan dolayı cezai işlem uygulanmıştır.

 

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

 

İlimizde, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 23-29 Mart 2015 tarihleri arasında toplam  41 adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

 

İlimiz Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

 

23-29 Mart 2015 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, 28 Yaralamalı kaza ve 52 Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: 80 kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir. Kazalar genellikle Acıpayam yolu üzeri, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzeri, 29 Ekim Bulvarı üzeri ve Lise caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama, Şerit İhlali ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

 

Ayrıca, eğitimci personelimiz tarafından kurum/kuruluşlara bizzat gidilerek, “Trafik kuralları, trafikte karşılaşılan riskler, araç kullanırken dikkat edilecek hususlar ve indirme bindirme kuralları” ile ilgili olarak, hafta süresince, Büyükşehir Belediye Başkanlığı personeline eğitim verilecektir.

 

İlimiz Bölge Polis Sorumluluk Bölgesinde;

 

Belirtilen tarihler arasında, 8 Yaralanmalı ve 7 Maddi Hasarlı trafik kazası olmak üzere toplam: 15 trafik kazası meydana gelmiştir.

 

Vatandaşlarımızın daha güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürebilmeleri için, trafik kazalarından uzak "Güvenli Çevre ve Huzurlu Toplum için" denetimlerimiz kararlı bir şekilde aralıksız devam edecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.