MHP'den Meclis Tarihine Geçen Protesto!

MHP'den Meclis Tarihine Geçen Protesto!

MHP Milletvekilleri MHP sırasındaki en ön masaya '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası, Yolsuzluk ve Rüşvete Hayır' yazan etiket astı.

A+A-

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Milletvekilleri MHP sırasındaki en öndeki masaya '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası, Yolsuzluk ve Rüşvete Hayır' yazan etiket astı.

 

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

TBMM Genel Kurulu'nda 7'nci tur bütçe görüşmelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, YÖK, ÖSYM ve üniversite bütçeleri görüşmeleri TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu yönetiminde sürüyor.

 

ETİKETLER DİKKAT ÇEKTİ

Bütçe görüşmelerinde MHP Milletvekilleri,MHP sırasının öndeki masasına iki tane '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası, Yolsuzluk ve Rüşvete Hayır' yazan etiket astı. Aynı yazının küçük hali olan kokartı da MHP'li milletvekilleri yakalarına astı.

 

TBMM'DE PROTESTO

Öte yandan görüşmeler sırasında söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 17 ve 25 Aralık'tan bahsetti ve "Rüşvet ve yolsuzluk yapanları koruma altına alınmasını protesto ediyoruz" dedi.

Ardından CHP'li milletvekilleri yerlerinden kalkarak üzerlerinde Rıza Sarraf ile 4 eski bakanın gözleri maskeli fotoğrafları ile 'Yeni Türkiye'de rüşvetçiler koruma altında', 'Baba yasanın 17'nci maddesi 25'nci bendi. Yeni Türkiye'de rüşvetçiler koruma altında' yazan dövizler açtı.

 

TÜRMEN KATILMADI

Yaklaşık 1 dakika süren protestonun ardından CHP'li milletvekilleri yerine oturdu. Protesto sırasında ise CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen'in yerinden kalkmaması ve protestoya katılmaması dikkat çekti.

HATIRA FOTOĞRAFI

Protestonun ardından bazı CHP'li milletvekilleri dövizlerin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

VEKİLLER SMS İLE ÇAĞRILDI

TBMM Genel Kurul'undaki eylem için CHP'li vekiller tek tek SMS'lerle Meclis'e çağrıldı. Milletvekillerine gönderilen mesajda Genel Kurul'a gelerek eyleme katılmaları istendi.

TANITIM BANDI TARTIŞMASI

MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu 2015 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri sırasında söz alarak uyarıda bulundu. Halaçoğlu "TRT 3'deki canlı yayında tanıtım bandı daha önce kısa süre gösterilip kaldırılırken bugün kürsüye takılan 17-25 Aralık rozetinin televizyondan gösterilmemesi için bant sürekli yayında tutuluyor. Bunun yapılmaması gerekiyor" dedi.

"PANAYIRA ÇEVİRDİNİZ"

Bu sözlere Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın cevap verdi: İç tüzüğün neresinde böyle şeylerin kürsüye takılacağı yazar. Burayı panayır yerine çevirdiniz

"TERBİYESİZLİKTİR"

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay tartışmaya katılarak, "Bugün 17 Aralık. Meclis TV yönetmenini buradan uyarıyorum. Yaptıkları hadsizliktir, terbiyesizliktir" diye konuştu.

 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.