Pamukkale Belediyesi Ekipleri Şaşırttılar

Pamukkale Belediyesi Ekipleri Şaşırttılar

Pamukkale Belediyesi’nin korona virüs önlemleri kapsamında hizmete aldığı Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi güzel bir sürprize aracı oldu.

A+A-

Sokağa çıkamadığı için torunu Zeynep Sude Yılmaz’ın doğum gününde yanında olamayan anneanne Ayten Yançeken, 444 9 220 nolu hattı arayarak yardım istedi. Ekipler anneannenin talebini yerine getirerek Zeynep Sude’ye yapılan sürpriz doğum gününe aracılık etti.

Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi, 1.5 aydır binlerce talebi yerine getirdi. 444 9 220 nolu hattan özellikle 65 yaş üstü vatandaşların isteklerini yerine getirmek için hazır bulunan ekipler, koronavirüs önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağının olduğu bu hafta sonunda da bir çok talebe cevap verdi. Pamukkale Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri çağrı merkezine gelen ilginç bir talebi yerine getirdi. Fatih mahallesinde oturan Ayten-Yusuf Yançeken çifti 3 Mayıs tarihinde torunları Zeynep Sude Yılmaz’ın doğum günü olduğunu ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle yanında olamayacaklarını söyleyerek torunu için pasta alınıp sürpriz doğum günü yapılması konusunda destek istedi. Pamukkale Belediyesi ekipleri Yançeken çiftinin bu talebini yerine getirerek doğum günü pastasını alıp, Siteler mahallesinde oturan Zeynep Sude Yılmaz’ın evine götürdü. Karşısında pastayı gören genç kız 14. doğum gününü unutulmaz kılan ekiplere teşekkür etti.

ZEYNEP SUDE ÇOK MUTLU OLDU

Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından anneannesi ile görüntülü konuşturulan genç kızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Zeynep Sude Yılmaz’ın babası Şeref Yılmaz, doğum gününün kızı için sürpriz olduğunu söyleyerek, “Zeynep çok mutlu oldu. O’nun mutluluğunda emeği geçen herkese ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim” derken anne Sevinç Nurgül Yılmaz da, “Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamıyorduk. Bu nedenle doğum gününü yalnız kutlayacaktık. Ama bu sayede Zeynep için unutulmaz bir gün oldu. Bugün yalnız olmadığımızı hissettik. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. Zeynep Sude Yılmaz ise koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma yasağı olduğundan doğum gününü yalnız kutlamak zorunda kalacağını düşündüğünü ifade ederek, “Ancak karşımda pastayı görünce çok mutlu oldum. Hem anneanneme hem de emeği geçen Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu doğum günümde yalnız olmadığımızı hissetmek de güzeldi. Bu doğum günümü hiç unutmayacağım” dedi. Dede Yusuf Yançeken de torununun doğum günü için destek veren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. Anneanne Ayten Yançeker ise sokağa çıkma yasağı nedeniyle doğum gününde torununun yanında olmanın mümkün olmadığını söyleyerek, “Aklıma Pamukkale Belediyesi’nin çağrı merkezi geldi. Benim bu talebimi değerlendirip yerine getirdiler. Bu nedenle Pamukkale Belediyesi’ne ve başkanı Avni Örki’ye teşekkür ediyorum. Aylardır koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamıyoruz. Ekipler torunum Zeynep Sude’nin mutlu olmasını sağladı. İnşallah en kısa sürede koronavirüs tehlikesi ortadan kalkar ve herkes normal hayatına döner” diye konuştu. Öte yandan Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayan Adil Tıngır, Pamukkale Üniversitesi’nde tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu olduğunu ve evine gidebilmek için yadım istediğini belirtti. Ekipler 65 yaş üstü olan Adil Tıngır’ı hastaneden alarak Dokuzkavaklar mahallesinde bulunan evine götürdü. Ayrıca ekipler çağrı merkezini arayan vatandaşın başta eczane olmak üzere bir çok acil talebini yerine getirdi. Sokak hayvanlarını da unutmayan ekipler, sokaktaki dostlarımız için yem ve su takviyesi yaptı.

HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 7 gün 24 saat boyunca vatandaşların yanında olduğunu söyleyerek, “Koronavirüs nedeniyle zor zamanlardan geçiyoruz. Ama devletimiz tüm gücüyle halkımızın yanında. Biz de Pamukkale Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı vatandaşlarımıza sunduk. Bu çerçevede Pamukkale Belediyesi Çağrı Merkezi’ne gelen talepleri anında yerine getiriyoruz. Bir ailemiz doğum gününde yanında olamadıkları torunlarına sürpriz yapıp doğum günü pastası iletmek istedi. Ekiplerimiz hemen gerekeni yaparak hem torunun hem de anneanne-dedenin yüzünü güldürdü. Bu ve benzeri onlarca talep ekiplerimiz tarafından yerine getirildi. Pamukkale Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu zamanlarda da vatandaşlarımızın yanındayız. Koronavirüs tehlikesinin geçtiği sağlıklı günlere kavuşmayı diliyoruz. O zamana kadar siz evde kalın biz sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.      

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.