Pamukkale Ve Karahayıt Hak Ettiğini Alıyor!

Pamukkale Ve Karahayıt Hak Ettiğini Alıyor!

Pamukkale Belediyesi Termal Sağlıkta Marka Kent Pamukkale-Karahayıt Projesi Pazarlama Stratejisi Çalıştayı, sona erdi. Çalıştay’da, Pamukkale ve Karahayıt için projelendirilen çalışmalar kamuoyuyla paylaşıldı.

A+A-

Karahayıt Doğa Termal Otel’deki Pamukkale Belediyesi Termal Sağlıkta Marka Kent Pamukkale-Karahayıt Projesi Pazarlama Stratejisi ÇalıştayI’na, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, başkan yardımcıları, turizm sektörü temsilcileri, Pamukkale Üniversitesi’nden öğretim üyeleri, Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu yetkilileri ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşu yetkilileri katıldı.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in ev sahipliğindeki çalıştayda, Pamukkale-Karahayıt enine boyuna ele alındı. Başkan Gürlesin, açılışta bir konuşma yaparak, Karahayıt ve Pamukkale’nin önemine işaret etti.

 

PAMUKKALE VE KARAHAYIT HAK ETTİĞİNİ ALMAYA BAŞLADI

 

Pamukkale ve Karahayıt’ın yıllardır hak ettiğini alamadığını ifade eden Başkan Gürlesin, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

 

‘Çalıştay, belediyemizin GEKA’dan aldığı faaliyet desteği kapsamındaki ilk projedir. Bu bölge, mücevherdir ama bana göre hem mücevher hem altın hem de bir hazinedir. Bu hazinenin halkın ve insanlığı hizmetine sunulması için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Ortak aklı kullanarak bugüne kadarki çalışmalarımızda başta büyükşehirimiz, Sayın bakanımız Nihat Zeybekci, üniversitemiz kurumlarımız, halkımız ve sektör temsilcileri olmak üzere herkesten ortak akılı oluşturup birlikte hareket edip çıkan sonuçları kamuoyuna sunuyoruz. Belediye olarak yıllardır hak ettiğini alamayan Karahayıt, Pamukkale ve Akköy’ün önümüzdeki dönemde el birliğiyle gönül birliğiyle hak ettiğini aldığını göstermek istiyoruz. Bu çalıştay sonucunda, ortak aklı kullandık. Bunun sonucunda pazarlama stratejilerin belirlenmesini sağladık. Özel bir kitapçık hazırladık. Sloganımızı (Tarihten gelen termal sağlık) olarak belirledik. Pamukkale-Karahayıt Termal Sağlık Turizmi logomuzu belirledik. Bunun yanında 2 farklı dilde internet sitesi ve tanıtım broşürleri hazırladık. 2 farklı dilde tanıtım filmi hazırladık. Daha yolun başındayız. İlerde çok daha iyi noktalara geleceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’

 

BU BÖLGE HİZMET EDECEĞİMİZ YER HALİNE GELDİ

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da otururken 5-10 yıl öncesine gittiğini ifade ederek şöyle dedi:

 

‘O yıllarda Denizli büyükşehir olsun gayreti içinde çalıştık. Büyükşehir olmak isteyişimizin en büyük sebebi, en baştaki sebebi Karahayıt ve Pamukkale’dir. Biz misafirlerimizle buraya geldiğimizde hep şunu söylerdik. Tabi ki buradaki imkanlar farklıydı. Maalesef buralar belde belediyeleriydi. Kontrol, bakış ve bütçe anlamında kıt olması noktasında ortaya konulabilen hizmetler açısından, bu bölgemizin vizyonu açısından maalesef çok gerilerdeydik. Şunu söylüyorduk. Burası Denizli Belediyesi sınırları içinde değil belde belediye sınırları içinde diyorduk. Merkezdeki belediyecilik anlayışımız herkes tarafından bilinir. Çok değerli Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin burayla ilgili birçok sevdaları vardı. Her zaman hayıflanırdık. Burası Denizli Belediyesi’nde olsaydı şunu yapalım derdik. Burası büyükşehir olsun ve şu projeleri buraya kazandıralım derdik. Niçin? Buranın hem Pamukkale’siyle hem Karahayıt’yla Denizli’nin kalbi, turizm anlamında lokomotiflik yapabilecek dünyada eşi benzeri olmayan Allah’ın bir lütfu zenginliktir.’

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, Denizli’de turizm sektörünün hızla büyüyeceğini kaydederek, ‘Çünkü bu potansiyeli biliyoruz. İşte o sevdamız Karahayıt ve Pamukkalemiz hizmet edebileceğimiz bir yer haline geldi. Daha büyük bütçelerle kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerle dünyaya sunalım noktasında başlangıcı 30 Mart sonrası yapıldı. Biliyorsunuz merkezde 2 ilçe kuruldu. Bunlardan biri Pamukkale Belediyemizdir. Pamukkale Belediyemiz kurulur kurulmaz emekleme devri geçirmeden yürümeye koşmaya başladı. Onun için başta Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin olmak üzere tüm belediye personeline çok çok teşekkür ediyorum. Bu hayalimize, bu yürüyüşümüze emekleme devri geçirmeden ayak uydurdukları Hüseyin Gürlesin kardeşime huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki büyükşehir olmuşuz iyi ki Pamukkale-Karahayıt büyükşehir ve ilçe belediyemiz sınırları içine girmiş’ dedi.

 

Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, ‘geldiğimden bugüne 3. ay geçtiğini kaydederek, ‘ Pamukkale Karahayıt heyecanıyla görevime başladım ve o heyecanla çalışıyorum. Hepimizde uyanan o heyecanı ilelebet taşıyacağımı buradan belirtmek istiyorum. Burada büyükşehir yasası ile beraber çok büyük fırsat yakalandı. Büyükşehir ve Pamukkale Belediyemizle birlikte çok iyi şeyler yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Osman Başkanımızdan da Pamukkale için pozitif ayrımcılık istiyoruz. Çünkü biz Pamukkale’yiz ve Karahayıt bölgesinin alacağı alt yapı hizmetiyle kurulacak tesisleriyle geliriyle önümüzdeki süreçte bu ayrımcılığın farkını inşallah göreceğiz. Bu konuda bize ve kurumlarımıza düşen ne görev varsa yapacağımızın bilinmesini isterim. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu projeyi hayata geçiren Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e de sonsuz teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyesi’nin çok güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğini canı gönülden inanıyor hepinize saygılar sunuyorum’ dedi.

 

 Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler çalıştay öncesinde ise Karahayıt’ta incelemede bulunarak esnafları ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.