Pamukkale'de 68 Mahalleye Daha Kurulacak!

Pamukkale'de 68 Mahalleye Daha Kurulacak!

Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırlarında 68 mahalle de halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, halkın huzurunu kalıcı kılmak için mobese kameralarıyla donatıyor.

A+A-

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Güvenlik güçlerimizden aldığımız bilgi mobeselerin kurulu olduğu 7 mahallede en az yüzde 50’ye yakın olaylarda bir azalma, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasında ise yüzde 200 artış görüldü. Bu da bizim doğru yolda olduğumuz gösteriyor” dedi.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve gelir gelmez en önemli projelerinden birisi de toplumun huzuru ve güvenliği üzerine oldu. 68 mahallenin tamamında halkın başta can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ortamını korumak, güvenlik güçlerinin çalışmalarına destek olmak için Başkan Gürlesin, mobese güvenlik kamera sisteminin kurulması talimatını verdi. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl ilk etapta turizm bölgesini içine alan 7 mahallede kameralar devreye sokuldu. Ardı ardına ise diğer etaplarla da mobese sistemleri kurulmaya devam ediyor.

 

MOBESE GÜVENLİĞE DESTEK OLDU

 

Mobese sistemi hakkında Pamukkale İlçe halkına bilgi veren ve sistemin devreye girdiği noktada alınan sonuçları paylaşan Başkanı Gürlesin, şunları söyledi;

“Pamukkale İlçemizde güvenli ve huzurlu bir ortam sağlamak görevimiz. Bu anlamda önemli bir projeyi hayata geçirdik. 68 mahallemizin tamamını mobese kameralarıyla donatacağız. Geçtiğimiz yıl 7 mahallemizi mobese kameralarını taktık. Bunlar Irlıganlı, Karahayıt, Gölemezli, Pamukkale, Pınarkent, Uzunpınar ve Cankurtaran mahalleleri. Bu mahallelerimizde mobeseleri kurduk, kameralar hizmete alındı. Bununla beraber yapımına başlanan Akköy, Atalar, Çamlaraltı, Deliktaş, Karşıyaka ve Topraklık mahallelerimizde ihalesi yapıldı, montajlar devam ediyor. Ayrıca 2. etapta 11 daha mahallemize mobese kameralarının takılması için ihaleye imzasını attık. 3. etapta ise bu yaza kadar ihalesini yapmayı planladığımız 14 tane daha mahallemiz var. Bu yatırımın en önemli amacı halkımızın güvenliği. Bu açıdan İlçe Jandarma Komutanlığımızdan ise aldığımız veriler yatırımın ne kadar doğru olduğunu bize gösterdi. Mobeselerin kurulu olduğu 7 mahallemizde suç oranlarına baktığımızda en az yüzde 50’ye yakın olaylarda bir azalma görüldü. Kamera kurulduğu aydan itibaren böyle bir sonuç alındı. Ayrıca yaşanan olayların aydınlatılmasında, faillerin yakalanmasında yüzde 200 artış sağlandı. Karşımıza böyle önemli sonuçların yer aldığı bir fotoğraf çıktı. Biz geçtiğimiz yıl mobese sistemine 500 bin lira yatırım yaptık, bu yılda 1,5 milyon lira kaynak ayırdık. Hedefimiz 2019’un sonuna kadar 68 mahallemizin tamamında bu sistemin kurulması. Her mahallemizde caydırıcı olması adına bu sistem olacak. Biz halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak adına Pamukkale Belediyesi olarak ilçe sınırlarımızda her türlü tedbir için destek vermeye devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.