Pamukkale'de İşçiler Sağlık Taramasında

Pamukkale'de İşçiler Sağlık Taramasında

Pamukkale Belediyesi, belediyede görev alan tüm işçileri ücretsiz sağlık taramasından geçirdi.

A+A-

Söz konusu belediye personeli, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında, ücretsiz olarak kendilerine bu imkan sunuldu.

Özel bir sağlık merkezi tarafından gerçekleştirilen sağlık taramasında, belediye personellerine Akciğer Filmi, Tetanoz Aşısı, İşitme Testi ve Göz Testi muayenesi yapıldı.

İşçiler belediye bahçesinde oluşturulan bölgede sırayla sağlık taramasından geçti. İlgili formları dolduran personel, sırayla 4 testi de yaptırarak tarama işlemini tamamlamış oldu. Her sene periyodik olarak yapılacak taramalarla personele ait dosya oluşturularak sağlık takibi yapılabilecek. Pamukkale Belediyesi, gerçekleştirilen çalışmayla, personelin sorunlarını en aza indirgemeyi, performansı ve hayat kalitesini artırmayı hedefliyor. Belediye personeli sağlığının, kendileri için çok önemli olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ‘Belediyemiz personeline, yapmış oldukları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemlerini önceden tespit etmek ve çalışanları bu risklerden korumak için sağlık taramasından geçiriyoruz. Amacımız eğitimli ve sağlıklı personelimizle halkımıza daha kaliteli hizmet sunabilmektir. Halkımıza hizmetin aksamaması için özveriyle çalışan belediye personelimizin bilinçli ve sağlıklı olması önceliğimizdir’ dedi.

Personel sağlığının her şeyden daha önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Gürlesin, ‘Personelimizin sağlığı bizim için her şeyden önde gelir. Onların sağlıklı olarak hizmet vermeleri, bizlere güven veren halkımızı da memnun edecektir. Hizmet verimliliği sağlıktan geçer. Sağlıklı yaşam, sağlıklı hizmettir’ dedi.

Sağlık taramasının her yıl düzenli aralıklarla yapılacağı bildirildi. Bu arada, sağlık taramasına katılan personeller de uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.