PAÜ’lü Öğrencilerden Büyük Başarı

İlçe Haberleri 10 Eylül 2018 23:30
Videoyu Aç PAÜ’lü Öğrencilerden Büyük Başarı
A
a

Pamukkale Üniversitesi  öğrencileri MRCP’de görüntünün kalitesini artırdıkları yüzde 100 doğal bir ürün tasarladı.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencileri, MRCP ( Manyetik Rezonans Kolanjiyopankreatografi ) kullanımına uygun olan biçimde doğal bitkisel karışımlar ile kontrast madde ( ilaç ) tasarladı.

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koluman’ın yönetiminde Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencileri Berkay Önal ve Emre Yüce, MRCP çekiminde görüntü kalitesini artıracak olan doğal bitkisel karışımlar ile kontrast madde ( ilaç ) tasarladı.

Ekonomik Olarak Kolay Elde Edilir

Pamukkale Üniversitesi öğrencilerince tasarlanmış olan ürün ile alakalı bilgi veren Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koluman, üretilen bu maddenin en mühim özellikleri arasında yüzde 100 doğal olması ve MRCP’de kullanılmış olan diğer kontrast maddelere göre daha iyi bir görüntü vermesinin yer aldığını, bahsi geçen ürünün elde edildiği bitkilerin ülkeye özgü olup, ekonomik olarak kolay elde edilebilir ve uygulamasının da kolay olarak tanımlanmakta olduğunu, ürünün ön çalışmalarının umut vaat ettiğini, faz 2 çalışmalar için tasarımların da tamamlandığını, bu amaçla ürünün piyasaya sunulması için gerekli olan ileri analizlerin tasarlanmış olduğunu, çalışmaların başlatıldığını, Ürünlerin analizlerini takiben Pamukkale Üniversitesi’nin adını içerecek biçimde ticarileştirilmesinin hedeflendiğini ifade edildi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat