Rektör Bağ’dan 10 Kasım Mesajı

Rektör Bağ’dan 10 Kasım Mesajı

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj paylaştı.

A+A-

Rektör Hüseyin Bağ mesajında Atatürk’ün ilme verdiği öneme vurgu yaptı.

İnsanlık tarihi boyunca yetişmiş sayılı Dünya liderlerinden bir tanesi olan Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, mahrumiyet içinde kalan bir milletin emsalsiz bir istiklal mücadelesiyle yeniden doğmasına önderlik eden tam bağımsızlık ülküsüyle Türk Milleti’ni zafere kavuşturan bir lider olduğunu belirten Rektör Bağ sözlerine şöyle devam etti:

“Kendisinden bizlere yegâne miras kalan fikirleri ve değerleri, eserleri üzerinde düşünerek daha iyi anlaşılması ve yeni nesillere anlatılması bizlerin öncelikli ve önemli görevlerindendir.

‘‘Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.’’ sözüyle Millî Mücadele’nin başından itibaren köhnemiş fikirlere karşı tek çarenin gençlikte ve genç fikirlerde olduğunu, çağdaş zihniyetle yetişen kuşaklara bıraktığı bu vatanı gelecekte daha da ilerilere taşıyacak ve onu her türlü tehlikeden koruyarak ebediyen yaşatacak olanların gençler olduğunu söylemiştir.

Bu Bilinçle Gençler Yetiştireceğiz

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.’’ sözünden hareketle Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak; daima bu bilinç ve gaye ile başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları canları pahasına kazanmış tüm vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti içerisinde, bilim ve teknolojinin ışığında, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için durmadan ve yorulmadan bu hedefe koşacak gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve özlemle anıyor, bu toprakların Türk Milleti için refah, aydınlık, güçlü ve çağdaş bir Türkiye olması adına bir ömür adayan Ulu Önderimize sonsuz minnet duyuyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.