Ülkücüler,İki Kongrede de Gövde Gösterisi Yaptı

Ülkücüler,İki Kongrede de Gövde Gösterisi Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkezefendi ve Pamukkale İlçesi 1. Olağan kongresi yapıldı. İki İlçede de tek liste ile girilen seçimlerde Merkezefendi Başkanlığına Fatih Coşkun, Pamukkale İlçe Başkanlığına da Hasan Akgün seçildi.

A+A-

Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda gerçekleştirilen kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, MHP İl Başkanı Ferudun Ünal,  MHP 21. Dönem Milletvekilleri Av. Salih Erbeyin ve Ali Keskin, MHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili  Av. Yusuf Garip, Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen, eski  İl başkanları ile İlçe Başkanları Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri partililer ve vatandaşlar katıldı.

“ÜLKE BORÇ BATAĞINDA”

Divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan’ın yaptığı kongrede konuşan  MHP İl Başkanı Ferudun Ünal, 12 Yıllık AKP iktidarı döneminde ülkenin tahrip edilmedik alanı kalmadığını söyledi. Ünal, “On iki yılı aşan AKP iktidarı döneminde ortaya çıkan olumsuzluklara baktığımızda görüyoruz ki; Cumhuriyet döneminin birikimlerinin tamamı satılmış olmasına rağmen ülkemiz borç batağından kurtulamadığı gibi seksen yılda oluşan borç miktarı ikiye katlanmış üç yüz milyar dolar dan altı yüz milyar dolara yükselmiştir. Bu oluşan devasa borcun üzerine satılan birikimlerimizi de ekler isek, toplamda  borç miktarı olarak AKP iktidarının on iki yıl gibi kısa bir zamanda sırtımıza yüklediği borcun beşyüz milyar dolar civarında olduğunu ifade edebiliriz. On iki yılda yapılan yatırımlara baktığımızda ise bu rakamın yarısını bile görmemiz mümkün değildir, üstelik on iki yıllık geliri de hesaplar isek bu borçlanma yatırıma da gitmemiştir” dedi.

“AİLE VE AKRABAYI KORUMA PROJESİNİN SAHİPLERİNİN ELLERİ KIRILMALI”

2002 yılında AKP’nin ülke yönetimini sıfır terörle devraldığını ifade eden  MHP 21. Dönem Milletvekili Av. Salih Erbeyin, “Biz bunlara ülkeyi  sıfır terörle devrettik. Şimdi geldiğimiz noktada ülke bölünmenin eşiğine geldi. Daha da garibi bugün ülkemizde yolsuzlukla mücadele haftasını kutlar hale geldi. Biz, 77 milyonluk bir milletiz. Başbakan Davutoğlu konuşmalarında “herkesi kucaklıyoruz” diyor. Yeni Türkiye diye bir şey icat ettiler. İnsanların kategorize edildiği, düşüncelerine göre kamplara ayrıldığı bir Türkiye’ye şahit oluyoruz. Eğer Yeni Türkiye Buysa biz eski Türkiye’yi istiyoruz.  Bunların gündeminde terörle mücadele yok, fakir halkın durumunu düzeltecek bir programları yok, İmralı canisinin güdümüne girmişler ülkeyi yönettiklerini sanıyorlar. İşleri güçleri paralel yapı. Buradan tüm Türk-İslam Ülkücülerine sesleniyorum. Eğer, 2015 yılında Aile ve akrabayı koruma projesinin sahiplerinin ellerini sandıkta kıramazsak bu vebalin altından kalkamayız” dedi.

“BAKANLARI YÜCE DİVAN’A GÖNDERMEMEK İÇİN HER YOLU DENİYORLAR”

AKP’nin, eski bakanları Yüce Divan’a göndermemek için her yolu denediği, belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan da konuşmasında,  14 Aralık soruşturmasından umduğunu bulamayan, hukuk darbesi yapan  hükümet; bu kez de 17-25 Aralığı örtmek için TBMM’nin iradesine müdahale etme çabasındadır. Başbakan sanki başka bir partinin başkanı, başka bir hükümetin Başbakanıdır.  Yolsuzluk komisyonunda sayısal çoğunluk sanki kendi partisinin ellerinde değildir.  Haydi kessenize o 4 Eski Bakan Kardeşinizin kollarını kim tutuyor sizi?  Oysa ne yapılmaktadır; Karton kutulara istiflenen yolsuzluk ve rüşvet paraları, hukuksuz verilen takipsizlik kararı neticesinde, bavullarla ve faiziyle sahiplerine geri veriliyor. Milletimize bir de faiz yükü bindiriliyor. Türk hukuku, Adaleti ve milleti hırsızlara ve rüşvetçilere yenik düşürülüyor.    Ne var ki; AKP içinde yolsuzluklar konusunda derin bir çatlak olduğu artık saklanamaz bir gerçektir.  Sayın Başbakan ve AKP milletvekilleri bu vicdani yükü daha fazla taşıyamayacaklardır. Yolsuzluğu tespit etmek ve cezalandırmak  onların siyasi gelecekleri açısından da bir zorunluluktur. Aksi halde AKP’nin Milletin vicdanında yalnızca Adı AK Parti olarak kalacak, hiçbir zaman aklanamayacaklardır. Milletimize, devletimize bütün bunları reva görenler, biz ne yapsak seçiliriz hesabıyla pervasızlaşanlar, er geç bir gün hesaba çekilecektir.

Türk milleti çaresiz değildir.  Bu ihanet tuzağı içinde yalnız değildir. Milliyetçi Hareket henüz son sözünü söylememiştir. Ülkemizi bu karanlık süreçten çekip çıkarmak, Allah’ın izni ve milletimizin teveccühü ile Milliyetçi Hareket Partisine nasip olacaktır.  AKP her geçen gün müttefiklerinin ve muhafazakâr kesimin daha da gözünden düşüyor değersizleşiyor. Son günlerde Muhafazakar kesimde AKP’nin bir proje olarak ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kurulduğu iddiaları medya aracılığıyla tartışılmaya başlandı.  AKP’nin kuruluşuna destek veren dış güçlerin,  AKP’yi iktidara taşıma ve iktidarda AKP’ye sorun çıkaracakları opere etme ve gerekli finansal destekleri verme karışığında;  AKP’den İsrail’in güvenliğini artırılması,  Büyük Ortadoğu Projesi yani sınırların değişmesi.  İslam’ın yeniden yorumlanmasında konusunda yardım talep ettikleri konuşuluyor.

Bu iddiaları biz ortaya atmıyoruz.  Bakın Hükümetin bir zamanlar bu yollarda paralel yürüdüğü Türkiye’nin ufkunu açtığı söylenen Değerli muhafazakâr şahsiyetler basın önünde açıkça tartışmaya başladı.”

BAŞKANLIĞA COŞKUN  VE AKGÜN  SEÇİLDİ.

Tek  listeyle gidilen seçimlerde  Merkezefendi İlçe  Başkanlığa Fatih Coşkun, Pamukkale İlçe Başkanlığına Hasan Akgün seçildi. 


MESUT GÜLER - AHMET ÖZCAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.