Vatan Partisi Seçim Ziyaretlerine Devam Ediyor

Vatan Partisi Seçim Ziyaretlerine Devam Ediyor

Vatan Partisi Denizli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nı ziyaret etti.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Korkmazcan başkanlığındaki heyet Denizli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti. Görüşmede Vatan Partisi Milletvekili Adayları Yadigar Özen ile Ufuk Abalıoğlu da yer aldı. Toplantıda Oda başkanı Necdet Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda meslek mensubu hazır bulundu.

 

Denizli SMMM Odası Başkanı Necdet Yılmaz, Hasan Korkmazcan’ın Parlamentoda görev yaptığı yıllardan bugüne kadar Denizli için çok çalıştığını ve Denizli’yi Ankara’da çok iyi bir şekilde temsil ettiğini söyledi, Korkmazcan’ın yeniden Denizli milletvekili adayı olmasından mutlu olduklarını dile getirdi.

 

YILMAZ: ADI KONULMAMIŞ KRİZ İÇİNDEYİZ

 

Oda Başkanı Necdet Yılmaz konuşmasına ülkenin ve mesleğin sorunlarını dile getirerek başladı. Akp hükümetinin göreve başlamasından bugüne geçen sürede ekonominin en büyük sorunu olan kayıtdışılığın giderek arttığını, nüfusun artışı ile vergi mükellefi sayısının doğru oranda artmadığını, sürekli değiştirilen Vergi Mevzuatı ve Vergi Politikalarının, mesleğin en büyük sorunları olduğunu dile getirdi. Gelir dağılımı adaletsizliğinin büyüdüğünü, milli gelirdeki artışın tabanda eşit olarak dağılmadığını söyledi.

 

Yılmaz; Denizli Organize Sanayi Bölgesinin enerji kullanımının son yıllarda giderek azaldığını, bunun adı konulmamış bir kriz olduğunu belirtti. Denizli sanayicisinin girişimcilik ruhunu kaybettiğini, yeni açılan fabrika sayısının yok denecek kadar az olduğunu, buna karşılık çok sayıda şirketin kapandığını ifade etti. Yine aynı dönemde, özel sektörün, hane halkının ve kamunun toplam borç stoğunun Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını, bu borcun büyük sıkıntılara yol açacağını belirtti.

 

KORKMAZCAN: ÜRETEN TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE KURACAĞIZ

 

Hasan Korkmazcan da odanın çalışmalarını takdir ettiklerini, meslek odalarının büyük bir sorumluluğu yerine getirdiklerini, sorunlarının giderilmesinde Vatan Partisi olarak üzerine düşen görevi memnuniyetle yapacaklarını belirtti.

 

Korkmazcan; devletin 1970’lerde en önemli iki kurumunun Devlet Planlama Teşkilatı ve Maliye Bakanlığı olduğunu, bu kurumların iyi çalışması sebebiyle ekonominin o dönemde ortalama %7 büyümeyi yakaladığını, enflasyonun olmadığını belirtti. Bugün de yapılması gerekenin planlı ekonomiye geçmek, üretim ekonomisi programını uygulamak ve ekonomiyi kayıt altına almak olması gerektiğini söyledi.

 

Vatan Partisi olarak, Türkiye’nin bağımsızlığından yana olan milli güçleri bir araya getirdiklerini, bu birliktelik sağlanmadan Türkiye’nin sorunlarının çözülmeyeceğini, Türkiye’de borçlanma ekonomisi döneminin kapandığını, zorunlu olarak üretim ekonomisine Vatan Partisi iktidarı ile geçeceğini belirtti.

 

Görüşmenin sonunda, Oda Başkanı Necdet Yılmaz, Hasan Korkmazcan’a milletvekili olduğu dönemde parlamentoda birlikte çekilmiş bir fotoğrafı hediye etti. Vatan Partisi milletvekili adayları da Oda Başkanı Necdet Yılmz ve oda üyelerine partilerinin seçim bildirgesini takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.