Yamaç Paraşütü Pilotundan İnanılmaz Hamle

İlçe Haberleri 11 Ağustos 2018 21:28
Videoyu Aç Yamaç Paraşütü Pilotundan İnanılmaz Hamle
A
a

Denizli ilinin Pamukkale ilçesinden atlayış yapan yamaç paraşütçüsü ters rüzgara kapıldı ve sürücülerin bakışları arasında karayolunun ortasına inebildi.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale ilçesinde meydana gelen kazaları ile sık sık gündeme gelen yamaç paraşütü sporunda bugün ilginç bir olay daha meydana geldi. Bilindiği gibi yamaç paraşütünde en tehlikeli nokta ters rüzgar. Bugün de ters rüzgar pilotlara inanılmazı yaptırdı.
 

İnemeyeceğini Anladı

Pamukkale ilçesinde atlayış yapmış olan bir pilot, Kocaçukura inmeyi istedi ama havada şiddetli bir ters rüzgar pilotu yakaladı. Kısa zaman içerişinde paraşütün kontrolünü sağlamayı başaran pilot, rüzgar sebebi ile iniş noktasına inemeyeceğini anladı ve paraşütü rüzgar yönünde kullanmayı seçti.
 
Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nin de bulunduğu Gürlek Mevkii'ne kadar uçmuş olan pilot Denizli - Ankara karayolu üstündeki orta refuje inme kararı aldı. Bu esnada akan trafikteki sürücüler, yamaç paraşütünün alçaldığının farkına varınca hemen araçlarını durdurdular ve pilotun güvenli bir iniş yapması için gerekli tüm koşulları sağladılar.

Şaşkınlıklarını Gizleyemediler

Usta pilot paraşütü refujün ortasın indirme başarısını gösterdi. Kimliği henüz tespit edilemeyen pilot olay yerine arkadaşları tarafından alınarak götürüldü. Bir anda karayoluna pilotun indiğini gören şoförler ise şaşkınlıklarını gizleyemediler. İlk defa böyle bir şey yaşadıklarını dile getiren şoförler pilota zarar gelmeden olayın atlatılmasına sevindiklerini belirttiler.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat