Yüksel; “İyi Nesiller Yetiştirmek Geleceğimize Yapılan En Büyük Yatırımdır”

Yüksel; “İyi Nesiller Yetiştirmek Geleceğimize Yapılan En Büyük Yatırımdır”

AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

A+A-

Yüksel; “Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle, fedakârlıkla, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, anlamlı ve kutsal bir mesleği yerine getirerek, ülkemizin yarınlarına güç katmaktadırlar” dedi.

 

 

AK Parti Denizli Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Mehmet Yüksel 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle mesaj yayınladı ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını belirtti. Milletvekili Yüksel 24 Kasım Öğretmenler günü mesajında şu görüşlerini aktardı; “Öğretmenlerimiz, meslek sevgisi, öğrencilerinin gözlerinden aldıkları ışık ve heyecanla, bireyden başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge kişilerdir. Yarınların toplumsal miraslarını devralacak çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiyle, fedakârlıkla, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, anlamlı ve kutsal bir mesleği yerine getirmektedirler. Öyle ki öğretmenlerimiz, ülkemizin karanlık sayfalarını kapatarak yepyeni aydınlık sayfaların açılmasına vesile olmaktadırlar.  Öğretmenlerimiz, kendilerine duyulan güvenin farkında olarak sorumluluklarını bir ömür boyu omuzlanmanın da haklı gururunu yaşamaktadırlar. Öğretmen ile öğrencisinin kurduğu dünya, sınıflarla ve eğitim döneminin bitimiyle sınırlı kalmaz. Her sınıfta bir ömre yayılan sevgi, saygı ve bilgi dolu farklı dünyalar kurulur. Bizler başta Denizli ilimiz olmak üzere ülkemizin dört bir köşesindeki okullardan, sınıflardan taşan dünyalar, toplumumuzu zenginleştirmektedir. Yüreğimizin derinliklerinde ebediyen sakladığımız öğretmenlerimiz bazen söyledikleri bir sözle, bazen de ne kadar haklı olduklarını hatırlatan hayat tecrübeleriyle hafızalarımızda her zaman yerlerini korurlar.

Öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en ulvi olanını yerine getirmektedirler. Toplum olarak bizlerin Öğretmenlerimize gösterdiğimiz itibar ve onlara verdiğimiz değer onların hayattaki onurları ve en büyük zenginlikleri olmak durumundadır. Bu manada seçilmiş bir Milletvekili olarak her zaman Öğretmenlerimizin yanında yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Çünkü onlar bu Ülkenin dünü oldukları gibi yarınını da inşa ederken elini taşın altına koyan ve iyi eğitimli ve değerlerimizi koruyan yeni nesillerin yetişmesine fırsat tanıyan ve gayret gösteren ender kişilerdir.  Öğretmenlerimizin; sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, başkasının hakkını gözeten ve koruyan, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmeleri ülkemizin ve milletimizin geleceğine yapılacak en büyük yatırımdır.  Bu düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği gibi, hayattan, dünyadan, gelecekten, insandan umudun kesilemeyeceğini, doğru yönlendirilmiş, iyi işlenmiş eğitilmiş bir insanın evreni değiştirme kudretini en iyi bilen mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü tebrik ediyor, yaşamlarında başarılı ve mutlu olmalarını diliyorum” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.