Alemlerin Efendisi ( S.A.V ) Pamukkale'de Anıldı

Alemlerin Efendisi ( S.A.V ) Pamukkale'de Anıldı

Pamukkale Belediyesi’nin, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Hazreti Muhammed (s.a.v.), ilahiler, şiirler ve menkibeler anıldı. Semazen gösterileri ise etkinliğin manevi ruhuna renk kattı.

A+A-

Pamukkale Belediyesi’nin, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Hazreti Muhammed (s.a.v.),  ilahiler, şiirler ve  menkibeler anıldı. Semazen gösterileri ise etkinliğin manevi ruhuna renk kattı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu tür etkinliklerle Peygamberimizin yüce kişiliğinin, örnek hayatının ve aydınlatıcı rehberliğinin doğru bir şekilde anlaşılması, onun öncülüğünü yaptığı ve hepimize tavsiye ettiği huzur ve sevgi ikliminin oluşmasına çok anlamlı katkılarda bulunacaktır” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Abdullah Sevinçli, Fahrettin Göksu, Veli Demir, Türkay Gözlükaya, Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil, Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın, Pamukkale Belediyesi meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Kur'an Okuma Birincisi İrfan Keskin'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ünlü ilahi sanatçısı Ahmet Kemal ve Mustafa Yılmaz konser verdi. Sanatçıların okuduğu ilahiler büyük beğeni toplarken, bazı vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Sanatçıların ilahilerle duygu seli yaşattığı programda semazen gösterileriyle ilgiyle izlendi.

“Damlanın Vuslatı” adlı şiiri okuyarak  gecenin manevi duygusuna renk katan Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, “Güzel günleri, güzel haftaları ve güzel geceleri vesile kılarak hem kendi gönül dünyamızdaki güzellikleri bulma, hem de aile ve eş dost ile birlikte böylesi etkinliklerde buluşmak çok önemli.  Böylesi özel bir günde Kutlu Doğum Haftası’nın manevi duygularını yaşama fırsatını bizlere sunan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum” dedi.

BU ETKİNLİKLER ÖNEMLİ

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizi anmak üzere bu etkinliği düzenlediklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’de, “İnanıyorum ki bu etkinlikler, toplumumuzda, Peygamberimizin yüce kişiliğinin, örnek hayatının ve aydınlatıcı rehberliğinin doğru bir şekilde anlaşılmasına; onun öncülüğünü yaptığı ve hepimize tavsiye ettiği huzur ve sevgi ikliminin oluşmasına çok anlamlı katkılarda bulunacaktır. Bugün, O’nun doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını, yoksunluklarımızın bereketlenmesini diliyoruz. Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın bu günde, O’nun ebedi mesajını; sevgiyi, barış ve merhameti hatırlamasını ümit ediyoruz. İnanıyorum ki, milletimizin her yıl artan bir heyecanla bağrına bastığı Kutlu Doğum haftası, kardeşlik kültürümüzü daha da derinleştirecektir. O’nun gerek bir insan olarak sahip olduğu hasletlerin, gerekse peygamber sıfatıyla yaşadığı hayatın temel özelliklerinden sadece bir kaçına burada değinmemiz, bu devam eden rehberliğin yol gösterici niteliğini bize yeniden hatırlatacaktır. Peygamber Efendimizin mesajlarının doğru bir şekilde anlaşılıp kavranması, hemen her boyutuyla içselleştirilmesi konusunda bizlere yeni kapılar açmasını temenni ediyorum. Etkinliğimize katılan herkese ise teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.