Çameli’nde Hırsızlar Bezdirdi

İlçe Haberleri 14 Kasım 2018 18:20
Videoyu Aç Çameli’nde Hırsızlar Bezdirdi
A
a

Denizli'ye bağlı Çameli ilçesinin kırsalında bulunan yüksek gerilim hattı direklerinden parça çalan hırsızlar, bölgede büyük soruna sebep oluyorlar.

http://www.denizli.bel.tr/
Yörede hayvan hırsızlıklarının ardından şimdi de elektrik direği hırsızlığına başlandı. Hırsızlar yüksek gerilim hattı direklerini parça parça çalmaktalar.

Denizli'nin Çameli Acıpayam karayolu üsütü Kırkbudak Mevkiindeki 4 enerji nakil hattı direğinde geçtiğimiz hafta parça demir çalındı. ADM ekibinin yapmış olduğu denetimde ortaya çıkan hırsızlık olayı hakkında Jandarma olay yeri incelemesi yaptı. Hırsızların 50 TL kazanç sağlamak amacı ile çaldığı bu direklerin yeniden dikilmesinin maliyetinin ise ortalama 500 milyon TL olduğu ifade edildi.

Onarım yapılacak

ADM ekipleri Çameli'de kış gelmeden evvel enerji nakil hatlarındaki bakım, onarım işlemlerine hız verdi. Bu çerçevede, Çameli ilçe merkezine ve 28 mahalleye enerji taşıyacak olan nakil hatlarındaki demir direklerden parça çalınması sebebi ile rüzgâra karşı zayıf bırakılan direklerin onarımları da yapılacağı ifade edildi.

Kaynak: Çameli Gazetesi
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat