Kültür ve Sanatta da İflas

Özel Haber 11 Ocak 2019 11:17
Videoyu Aç Kültür ve Sanatta da İflas
A
a

Akishaber.com.tr yazarlarından Dursun Berkok "Biat kültüründe sanat yapılamaz, sanatçı yetişmez, yetişemez." diyerek kültür ve sanatta nasıl iflas edildiğini son yazısında kaleme aldı.

http://www.denizli.bel.tr/
"Kültür ve Sanatta da İflas" isimli yazısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Bir toplumda sanat ve edebiyat felç olmuşsa ortak değerlerin yaratılması zordur.”, “Bir milletin eğer estetik zevki yoksa o ülkedeki diğer çalışmaların arzu edilen neticelere ulaşması da mümkün değildir. Milletler için bazen diplomasi, askeri güç, ekonomik güçle kazanılamayacak başarılar, bir müzik, edebiyat, sinema eseriyle kazanılmaktadır.”, “Geçtiğimiz 16 yıla baktığımda kültür ve sanat alanında yeteri kadar mesafe kat edememiş olmaktan hayıflanıyorum. Kültür ve sanatı önemli bir beka meselesi olarak görüyorum.” sözlerini hatırlatarak başlayan Berkok, geçtiğimiz 16 senenin kültür ve sanat namına kısırı geçtiğini, özellikle FETÖ'nün sinema alanında aldığı destekle neler yapıp aslında neler yapamadığını anlatıyor.

Boşa harcanmış 16 yılın dikkat çeken sinema macerasını özetleyen ve kültür ve sanatta nasıl iflas edildiğini anlatan Berkok'un yazısının tamamını okumaka için TIKLAYINIZ 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat