Kurşunoğlu: Sağlık İçin Alanlalara İniyoruz!

Kurşunoğlu: Sağlık İçin Alanlalara İniyoruz!

Sendikaların er meydanı alanlardır ve alanlara ancak yüreği yetenler iner.

A+A-

Geçtiğimiz hafta Türkiye Kamu-Sen olarak 15 Bin kişinin katıldığı bir mitingle Ankara’yı inletmiştik. Bu hafta ise aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları için bir kez daha meydanlarda olacağız.

Türk Sağlık-Sen olarak aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının her zaman yanında olmaya önem verdik. Onların sorunlarının çözümü için gayret sarf ettik, çaba gösterdik.  Hukuka başvurarak bazı haksızlıkların önüne geçtik. Aile hekimliği ile ilgili 2 Çalıştay gerçekleştirerek, anket ve araştırmalar yaparak projeler hayata geçirdik.

Bizler böylesine bir çaba içerisinde iken  ne yazık ki idareciler aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına daha fazla nasıl zulüm edebilirizin derdine düşmüşlerdir. Yapılan her yeni düzenleme ile zulüm katmerli hale getirilmiş, bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır.

Nöbetler, Ağır İş Yükü, Sonu Gelmeyen Yeni Görevler, Şiddet ve mobbing ve ardı arkası kesilmeyen sıkıntılar ve sorunlar ne yazık ki aile hekimlerinin ve aile sağlığı çalışanlarını üstünden kara bulut gibi hiç eksik olmamıştır.

İşte tüm bunlara tepki göstermek adına Türk Sağlık-Sen olarak bir kez daha alanlara iniyoruz. Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları için Aile Hekimleri Federasyonunun (AHEF)12 Aralıkta gerçekleştireceği tüm ASM’lerde iş bırakma ve 13 Aralıktaki alanlarda gerçekleştirilecek eylemlere destek kararı aldık.  Bizde bu iki günde aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini dile getirmelerinde yanlarında olacağız, destek vereceğiz.

Tüm aile hekimlerimizi ve aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızı da bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz.

Türk Sağlık-Sen olarak çalışanı köle olarak gören bu düzenin karşısında olmaya, çalışanın yanında yer almaya devam edeceğiz. Bunu iki günlük eylemlerde bir kez daha göstereceğiz. Burada bir noktaya da değinmeden geçemeyeceğim. Eylem kararı alamayan, alanları bırakın sokağa çıkacak yüzü olmayanların sendikasına üye kalarak hem kendine hem de hakkınıza hukukunuza yazık etmeyin diyoruz. Sizin için bir adım bile atmayanlara verilecek her destek size zarar olarak dönmektedir. Nitekim bugün kamu çalışanlarının hali de bu durumun en iyi göstergesidir.

Sözlerime son verirken bir kez daha tüm aile hekimlerimizi ve aile sağlığı çalışanlarımızı eyleme davet ediyor, hepinize teşekkür ederek saygılar sunuyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.